Kosmetyki w czasie podróży

  • by
zabiegi kosmetyczne

Chociaż kwarantanna wciąż narzuca nam bardzo mocne ograniczenia, wiele z nas myśli coraz częściej o wyjazdach wakacyjnych. Jest to w sumie bardzo naturalne zjawisko, bo w końcu ileż można siedzieć w domu. Zamknięcie wzmaga tęsknotę za takimi wyjazdami. Pozostaje nam zachować dobrego ducha. Obecny czas możemy twórczo wykorzystać na planowanie wyjazdów oraz dogrywanie szczegółów. Warto uwzględnić też w tym kwestie takie jak makijaż w czasie podróży.

Wiele kobiet zadaje sobie pytanie jak przygotować swój zwykły makijaż dzienny w czasie trwania podróży. Co właściwie powinny spakować do swoich kosmetyczek? Co doradzają konsultantki kosmetyczne? Wszystko zależy od tego jakim środkiem transportu będziemy się przemieszczać. Jeśli wybierzemy samolot, to nasz plan będzie musiał uwzględniać restrykcyjne wymogi linii lotniczych. musimy zwrócić szczególną uwagę na kosmetyki takie jak szampon, żel pod prysznic, pasta do zębów, itp. 

W bagażu podręcznym muszą one być umieszczone w pojemniczkach o pojemności do 100 ml. Wszystkie kosmetyki powinny być ponadto zapakowane do jednej plastikowej torby o pojemności do jednego litra. Tam też powinna znajdować się reszta kosmetyków, takich jak na przykład masło do ciała czy peeling z alg. Pamiętajmy aby umiejscowić nasz podróżny zestaw kosmetyków na wierzchu, bo możemy musieć okazać go służbom w czasie przechodzenia przez kontrolę bezpieczeństwa. 

W innych środkach transportu przepisy są mniej restrykcyjne, ale obowiązują podobne zasady. Im mniej zabierzemy rzeczy, tym lepiej. Tak właśnie doradzi nam każda dobra konsultantka kosmetyczna. Zabierzmy tylko to co będzie nam naprawdę potrzebne i co sprawi, że będziemy czuć się komfortowo. Zbędny balast będzie nam tylko przeszkadzał w podróży i niepotrzebnie obciążał w trakcie przemieszczania się.